Write to Birgit Tuvi

Kas sina tead, kuidas matt musta segistit hooldada?

Kodukujunduse trendid liiguvad, kuid must toon on dekoorelemendina olnud moes peatumatult. Matt musta segisti toonil on selgelt kaasaegne ja kõrgetasemeline välimus, mida armastavad suur osa koduomanikke ja sisekujundajaid. Muidugi näeb matt must segisti parim välja ainult siis, kui seda hoitakse puhtana ja värskena. Kuidas seda välimust pikas perspektiivis säilitada?

Juhend näitab sulle, kuidas puhastada matt musta segistit ning annab teadmised, kuidas inventar vannitoas näeks välja uus ja luksuslik võimalikult pikalt.

 

Miks on oluline matt musta segisti hooldus?

Mis puutub segisti välispindadesse, siis nende sagedane puhastamine aitab säilitada värske välimuse. Veeplekid ja -jäägid ei kaota mitte ainult segisti esteetikat, vaid mõned neist jääkidest sisaldavad kemikaale, mis võivad viimistlust kahjustada. Õigeaegne hooldus aitab vältida kahjustusi, mis võivad tekkida tugevamal hõõrumisel, puhastamisel.

Kuigi see kehtib segistite välispinna kohta, on inventari sisemuse puhastamine veelgi olulisem. Nii segistid kui ka äravoolutorud võivad ummistuda, muutes segistid vähem funktsionaalseks. Paljudel juhtudel võib lihtne puhastusgraafik neid probleeme vältida.

Kui tihti puhastada matt musta segistit?
Meil kõigil on kiire elu. Õnneks on segistite välispindade puhastamine lihtne ja saad lisada selle oma iganädalasesse koristusrutiini. Ühe duši ja ühe kraanikaussiga vannitoa jaoks kulub umbes 15-20 minutit ning segistite puhastamine võtab vaid paar lisaminutit.

Veeplekkide eemaldamine
Matt musta segisti eeliseks on see, et neile ei jää veeplekid nii kergesti peale kui läikega segistitele, nagu kroom või poleeritud messing. Kasuta veeplekkide eemaldamiseks piisavalt tugevat lappi, kuid samas piisavalt õrna, et vältida kriimustuste teket viimistlusele.

 

Mida teha ja mida mitte teha hooldusel?

 

Mida teha:

Kasuta seebivett!
Täida ämber või kraanikauss veega ning lisa tilk tavalist seepi. Veendu, et see on tasakaalustatud pH-tasemega pesuvahend, mitte happeline. Sega ning seejärel kasta lapp seebivee sisse ja pühi sellega kergelt segisti ja kuivata pehme lapiga.

Kasuta puhastamiseks pehmet lappi
Igat tüüpi viimistlusele võib tekitada kriimustusi ja must matt pole mingi erand. Isegi tavalised puhastusvahendid, nagu harjad, küürimislapid ja karedad käsnad, võivad segistit kriimustada. Parim tööriist inventari puhastamisel on lihtne mikrokiudlapp.

 

Mida mitte teha:

Ära kasuta happeid
Oluline on alati vältida hapete kasutamist matt mustade segistite puhul. Need happed võivad kulutada viimistlust ja jätta maha ebaühtlased laigud ja isegi siis, kui tegu on eriti kvaliteetse segisti tootjaga.

Ära kasuta vahasid ega täiteainega puhastusvahendeid
See on näpunäide, mida paljud inimesed ei mõista, kuid see on matt viimistluse puhul eriti oluline. Mõned puhastustooted ei ole mõeldud ainult puhastamiseks ja desinfitseerimiseks, vaid ka sära lisamiseks. Need tooted hoia eemale oma mati viimistlusega segistitest.

Nõudepesuvahend loputa kiiresti maha
Kui pesete oma matt musta segistit nõudepesuvahendiga, on oluline see kohe veega maha loputada ja põhjalikult kuivatada. See võimaldab teil vältida veeplekkide või jääkide mahajäämist ja teie värske puhastustöö rikkumist. Ära unusta segistit kuivatada pehme ja puhta mikrokiudlapiga!

Ära kasuta üldpuhastusvahendeid
Üld- või universaalsed vannitoapuhastusvahendid, sisaldavad sageli happeid, täiteaineid või mõlemat. Kuigi need koostisosad sobivad enamiku pindade jaoks, võivad need kahjustada matt musta viimistlust, eriti pärast korduvat iganädalast kasutamist.

Lõppkokkuvõttes, kui te ei tunne kõiki puhastusvahendi koostisosi ega ole kindel, et ükski neist ei kujuta endast ohtu, on parem hoiduda sellest. Seebivesi puhastab teie segisteid, nii et pole vaja karmimate puhastusvahendite poole vaadatagi. Kui kasutate siiski puhastusvahendit, loputage see kohe maha ja kuivatage kohe rohke veega, nagu on soovitatud nõudepesuvahendi kasutamisel.

Vannitoas koguneb pindadele katlakivi, mustus ja muude osakesed, jälgige puhastamisel, et te ei kannaks neid jääke viimistlusele, mis võib saada kahjustada nende osakeste tõttu.

Äädikas
Äädikas ainus hape, mida võite ääremisel juhul ja vaid tõrksate veeplekkide eemaldamiseks kasutada. Kuid järgige seda protsessi hoolikalt!

Kõigepealt lahjendage äädikat. 50% äädikat ja 50% vett. Lahus on tavaliselt piisavalt tõhus, kuid samas piisavalt õrn, et vältida kahjustusi. Kastke sellesse lahusesse pehme mikrokiudlapp ja pühkige sellega õrnalt veeplekid.

Niipea kui olete lõpetanud, loputage segisti rohke veega, et eemaldada kõik äädikajäägid. Lõpuks kuivata puhta mikrokiudlapiga.

 

Loe läbi tootja juhised

Kui kahtlete oma vannitoasegisti hooldamises, järgige alati tootja juhiseid. Enamik kasutusjuhendeid on internetis saadaval, kui te ei ole säilitanud originaalpabereid.

Erinevad tootjad kasutavad mõnikord oma matt musta segisti valmistamiseks erinevaid materjale ja tehnikaid. Seetõttu teavad nad kõige paremini, millist tüüpi tooted ja vahendid puhastavad nende inventari tõhusalt ja seda kahjustamata.

Segistitel on tootjagarantii ja mõnel juhul tühistab tootja hooldusjuhistest kõrvalekaldumise tõttu teie garantii. Nagu vanasõna ütleb: “Alati on parem karta kui kahetseda”.

 

Kokkuvõtte:
  • Kõige parem puhastusvahend matt musta segisti jaoks on seebivesi (tasakaalustatud PH tasemega)
  • Kuivata pehme ja puhta mikrofiiberlapiga või muu sarnase pehme lapiga.

 

Väldi puhastamisel täielikult:
  • Liigset kuumust (üle 65 kraadi)
  • Vaha või klaasipuhastusvahendit, nende toodete kasutamine jätab pinna laiguliseks
  • Nõudepesuvahendiga pesemist. Kui siiski pesed, loputa kiiresti ja põhjalikult ning kuivata koheselt pehme lapiga
  • Üld- või universaalsed vannitoapuhastusvahendid, need sisaldavad tihti happeid või muid täiteaineid, mis ei ole sobilikud musta segisti puhul. Kui kahtled, ära kasuta!
  • Ära kasuta aineid: soolhape, fosforhape ja kloor, alumiiniumkloriid võivad põhjustada värvimuutusi.
  • Kui kahtled oma vannitoa tarvikute hooldamises, järgi alati tootja juhiseid. Enamik kasutusjuhendeid on internetis saadaval, kui sa pole säilitanud originaaldokumenti.

 

Tegelikult on matt musta segisti puhastamine imelihtne!

Osta must matt segisti e-poest või sobiva mudeli puudumisel võta ühendust klienditeenindusega: info@tabi.ee ; +3725104264

 

Kasutatud allikas: www.wowowfaucet.com; Matte black bathroom faucets

Liitu uudiskirjaga

Uudiskirjaga liitudes oled kursis uuenduste ja uudistoodetega. Maksimaalselt 1 kiri kuus.

Oled lisatud uudiskirja listi.