Mida tähendab GSM ja kuidas on see seotud tekstiiltoodete kvaliteediga?

 

Tekstiiltoodete GSM on kanga kaal – gramm ruutmeetri kohta (g/m2).
Kõige lihtsama näitena on see kanga kaal, kui võtate kanga tüki, mille suurus on üks meeter korda üks meeter ja kaalute seda grammides.

Rätikut, hommikumantlit ja vannitoavaipa ostes on oluline vältida valimist ainult katsumise põhjal.
Toome sinuni näpunäiteid kvaliteetsete toodete leidmiseks. Anname sulle edasi teadmisi, kuidas tekstiiltoodete GSM ja muud näitajad võivad valikuprotsessis olulist rolli mängida.

 

Milline on hea GSM näitaja?

Rätiku, hommikumantli, rannarätiku ja vannitoavaiba GSM näitaja võib varieeruda vahemikus 300GSM kuni 900GSM. Kui ostate käterätikut või külalisrätikut, on soovitatav, et GSM oleks vähemalt 400. Vannirätikute puhul tagab kõrgem kui 500 GSM pehme ja imava rätiku. Tavaliselt, mida kõrgem on GSM, seda parem toode.

  • 300-400 GSM – selles kaalus rätikud on kergemad ja õhemad, kiiremini kuivavad.

Samas ei ole see näitaja rätikule alati halb! Näiteks võite eelistada madalama GSM-iga rätikuid jõusaalis ja köögis. Isegi rannarätik umbes 350 GSM on täiesti vastuvõetav, eriti kui soovite, et rätik oleks kergem ja kuivaks kiiresti.

  • 400-600 GSM – keskmise kaaluga.

See kaal sobib suurepäraselt rannarätikute, vannirätikute, külaliste käterätikute (hotellid, ilusalongid) jms jaoks. Iga järjestikune grammkaal – 400, 500, 600 – muutub veidi raskemaks ja imavamaks.

  • 600–900 GSM – see on esmaklassiline luksuslik kaal.

Rätik, hommikumantel, vannitoavaip on tihedam, raskem ja paremini imav. Tõenäoliselt võtab kuivamine veidi kauem aega.

Enne kui sa kiirustad esmaklassilisi 900 GSM-rätikuid ostma, pea meeles, et on ka muid tegureid, mis võivad mõjutada tekstiiltoodete pehmust ja kvaliteeti!

 

tekstiiltooted gsm                        tekstiiltooted                        rannarätik

 

Puuvill

Lisaks GSM-ile on veel üks oluline muutuja, mida tuleb arvestada. Selleks on puuvilla kvaliteet, millest tekstiiltooted on kootud. Maailma ühed parimad tooted on valmistatud Giza puuvillast, mis on pärit Egiptusest ja on tuntud oma ülipikkade puuvillakiudude poolest. Pikakiulisest puuvillast kootud kangas on tugevam, pehmem ja kulumiskindlam, kui muud tüüpi puuvillad.

Giza puuvill on kvaliteetne Egiptuse puuvill, mida kasvatatakse Niiluse jõe delta ääres, kus toitaineterikas jõevesi ja jahe mereõhk aitavad leevendada muidu kuuma Egiptuse suvetemperatuuri. Ainulaadne keskkond sobib suurepäraselt puuvilla kasvatamiseks. Kvaliteedi tagamiseks ja pikkade kiudude tugevuse säilitamiseks korjatakse kogu Giza puuvill käsitsi, mitte masinatega.

Giza puuvillast hommikumantel EGOIST ja rätikud.

 

.tekstiiltooted   tekstiiltootedtekstiiltooted

 

Mida veel jälgida tekstiiltoodete ostmisel?

 

Sobitumine sinu vannitoa interjööriga                                                                  

Vannitoarätikud, hommikumantlid on tavaliselt sinu pere, hotelli, ilusalongi kõige töökamad liikmed. Lisaks sellele, et need hoiavad meid kuivana ja puhtana, lisavad need vannitoale mõnusa koduse tunde ja vajadusel ka värvi.

 

Ära otsusta katsumise järgi

Ostu tehes on oluline mitte hinnata tekstiiltooteid pehmuse järgi. Enamik tootjaid lisavad pehmendajaid, et tooted tunduksid kenad ja pehmed. Kuid pärast paari pesu võivad rätikud ja hommikumantlid tunduda õhukesed ja karedad. Et rätik  ja hommikumantel tunduks pehme ja luksuslik, kontrollige hooldusetiketti ja veenduge, et rätik on valmistatud 100% puuvillast.

 

Imavus

Puuvillakiud tõmbavad loomulikult vett ligi ja mahutavad vedelikku peaaegu 25 korda oma kaalust rohkem. Täiendava mugavuse tagamiseks tagab 100% kammitud puuvill selle, et lühemad niidid on eemaldatud, hoides rätiku tugevana ja vältides kihistumist. Enamik rätikuid on siiski valmistatud puuvillast, kuid rätikute välimus ja tunnetus sõltub suuresti kasutatavast puuvillast.

 

Topeltõmblused

Rätikute pikaealisuse võti seisneb selles, et äärised on topeltõmmeldud kogu rätiku servade ümber. See lisatugevdus vähendab kulumist ja annab teie vannirätikutele pikema eluea. Parim viis rätiku kvaliteedi hindamiseks on seda käes hoida. Kvaliteetne rätik tundub palju raskem, kui välja näeb ja on omakorda palju imav.

                               tekstiiltootedtekstiiltooted     tekstiiltooted

Tihedus

Mida tihedamad on aasad, seda imavam on tekstiiltoode, nii et kontrollige, kas pisted on paksud ja silmused tihedalt kokku surutud. Kui aga rätiku põhi on näha, on see halva kvaliteediga rätiku näitaja.

 

Brändid

Avasta TABI vannitoad veebisaidil kollektsioone maailma juhtivatelt brändidelt nagu Graccioza, Sorema ja Bricini. Leia nende valikust endale meeldivad ja kvaliteetsed tooted: käterätikud, rannarätikud, saunalinad/saunarätikud, hommikumantlid, vannitoavaibad ja vannitoamatid. Tekstiiltooted on valmistatud 100% puuvillast, Egiptuse puuvillast, kammitud puuvillast jne. Toonide, disainid ja suuruste valik on väga külluslik. Siit leiab igaüks endale midagi.

Kui vajate vastuseid, konsultatsiooni või abi valikute kitsendamiseks on meie meeskond valmis teid aitama. Pakume sulle individuaalseid soovitusi, personaalset konsultatsiooni ja isegi täiendavaid näidiseid. Aitame teil teha õigeid ostuotsuseid vastavalt teie stiilile, eelarvele ja disainieesmärkidele. Toodetele on võimalik tikkida logo, nimi vms. Küsi eraldi hinnapakkumist suurematele kogustele.

 

Võta ühendust info@tabi.ee või telefoni teel +3725104264

 

 

Liitu uudiskirjaga

Uudiskirjaga liitudes oled kursis uuenduste ja uudistoodetega. Maksimaalselt 1 kiri kuus.

Oled lisatud uudiskirja listi.