Kuidas luua Japandi stiilis vannituba?

Japandi stiilis vannitoa loomiseks ühendatakse Jaapani disaini esteetika Skandinaavia minimalistlikkusega. Selline vannituba pakub funktsionaalset, kuid zen-laadset keskkonda igapäevaste vajaduste jaoks.

Japandi trend ühendab rahulikud, neutraalsed paletid, tekstuurid, lihtsad jooned ja looduslikud materjalid, mis kõik kokku loovad hubase keskkonna, mis mõjub lõõgastavalt ja kosutavalt.

Neutraalne värvipalett
Maalähedased toonid, nagu beež, hall ja tuhmid pastelsed toonid loovad rahustava ja harmoonilise atmosfääri. Kasutage sügavates pruunides toonides puitu aktsendina, mis on omane Jaapani disaini kultuurile, see aitab seintel ja plaatidel veidi heledam tunduda.

japandi vannituba

Allikas:blog.sampleboard.com

Vann fookusesse
Vanni kultuur Jaapanis ulatub 6. Sajandisse, kus usuti et keha pesemine mitte ei puhasta ainult keha vaid puhastab vaimu ja parandab tervist. Ükskõik, kas vann on eraldiseisev või seina ääres, peaks vann olema esimene asi, mida ruumi sisenedes näete.

kivivannid nuovvo inari

Lisa soojust tekstiiltoodetega
Üks lihtsamaid viise muuta kodu hubasemaks on kasutada kihiliselt erinevaid tekstiile. Valige kõige kohevamad ja pehmemad õrnades toonides rätikud, mis aitavad hubasust suurendada. Ja ärge unustage vannitoavaipa.

rätikud saunarätikud bicolore

Hoidke disain minimalistlik ja puhas
Loobuge käepidemetest. Hoidke valamud ja vannid lihtsa kuju ja disainiga ning valige seinale kinnitatav wc-pott. Aksessuaare olgu vähe.

wc-potid

Funktsionaalsus
Minimaalne stiil on põhjus, miks funktsionaalsus on nii oluline. Panipaik on iga Jaapani vannitoa jaoks vajalik. Mõelge läbi, kui palju asju teil on ja kui palju ruumi vajate.
Pudeleid, purke ja torusid tuleb hoida suletud uste taga, et kõik jääks zeni moodi tunduma.

vannitoa seinakapp naxani simenti mikrotsement

Mängi tekstuuriga
Japandi vannitoa ideede puhul on kõik tekstuurid olulised. Kõige esimene ja lihtsam mõjutus vahend on tekstuuriga keraamilised plaadid. Looduskivi, neutraalne terratso või lihtsad kahvatud plaadid lisavad koheselt efekti. Teise võimalusena saate mängida puiduga, mis mitte ainult ei lisa Skandinaavialikku tunnet, vaid toob looduse vannituppa ja aitab lisada ruumis kasutatavale neutraalsele värvitoonile kontrasti. Vannitoamööbli valikul mõelge heledale puidust mööblile, millel on komposiit kivi või graniidi tasapind.

keraamilised plaadid frammenti

Looduslik valgustus
Kasutage maksimaalselt ära loomulikku valgust, kasutades läbipaistvaid aknakatteid. Kui peate kasutame tulesid, siis kasutage dimmerdatavaid tulesid. Küünlad on suurepärane võimalus ruumi veelgi zenilikumaks muuta.

kivimass

Naturaalsed lisad
Taimed aitavad looduse tuua vannituppa ning pakuvad kontrasti neutraalsetele toonidele. Taimed aitavad luua meditatiivse ruumi, kus saate tõeliselt lõõgastuda ja nautida olemist. Sa ei pruugi olla harjunud, et vannitoas on taimed, kuid need aitavad vabastada hapnikku ja neelavad süsinikdioksiidi, värskendavad õhku ja eemaldavad toksiine – see on suurepärane viis kodu õhukvaliteedi parandamiseks. Teaduslikud uuringud on näidanud, et toataimed aitavad stressi leevendada. Kui sa aga ei armasta taimi, siis saad vannituppa luua siiski Japandi tunde, kasutades looduslikke aksessuaare, nagu rotangist pesukorv, bambusest hambaharjahoidik või puidust hoiukorv.

keraamilised plaadid harmony bow 2

Mustad aktsendid
Matt mustad aktsendid ei ole mitte ainult jaapanipärased, vaid ühendavad neutraalsete toonide kihte. Neutraalsete toonide tasakaalustamine mustade elementidega vannitoas aitab luua rahustava atmosfääri, olgu need siis kraanid või tekstiilid, vannitoavaibad või rätikud. Must lisab välimusele sügavust, mis muidu võiks tunduda pisut liiga väljapeetud ja tagasihoidlik, kui kasutada ainult neutraalseid toone.

vannisegisti põrandale matt must

Põranda puhul mõtle naturaalsusele
Keraamilised plaadid sobivad Japandi stiiliga suurepäraselt, kui Japandi vannitoad tõeline kangelane on puitpõrand. Öeldakse, et parim viis selle saavutamiseks on kasutada vinüülpõrandakatet.
Vinüülparketti saadaval erinevates stiilides, lisaks on see taskukohane, kergesti hooldatav ja väga vastupidav. Vinüültoodetel on vee- ja libisemiskindlad omadused, mis teeb neist suurepärase lahenduse vannituppa. TABI vannitoad valikus leiab selleks kvaliteetse ESPC vinüülparketi ning sobiva laudparketi, kui oled otsustanud vanni kasuks.

parkett

Jätkusuutlik vannituba
Japandi stiili võtmeks on jätkusuutlik suund, mis ei tähenda, et lähete ostma kasutatud asju, mille paari aasta pärast välja viskate vaid julgustab valima käsitööna valmivaid ajatuid tooteid.

valamukapp Naxani Batz

Pidage meeles, et Japandi stiil keskendub Skandinaavia disaini lihtsusele ja Jaapani esteetika rahuliku tasakaalu leidmisele. Fookus olgu harmoonilise ja funktsionaalse ruumi loomisel, mis soodustab lõõgastumist ja heaolu.

Liitu uudiskirjaga

Uudiskirjaga liitudes oled kursis uuenduste ja uudistoodetega. Maksimaalselt 1 kiri kuus.

Oled lisatud uudiskirja listi.